24 Aralık 2008 Çarşamba

Yılbaşı Kurabiyeleri

Merhaba arkadaşlar bu sene yılbaşı kurabiye modellerimi hazırlamakda oldukça geç kaldım geçen sene 20 gün öncesinden tüm hazırlıklarımı bitirmiş olmama rağmen bu yıl hastalıklar , bayram , iş yoğunluğu derken ancak dün akşam bitirebildim.
Altın yaldızlı tabak içerisinde kurabiyeler
Noel Baba figürlü seramik çizme içerisinde kurabiye buketi
Noel Baba kızağında kurabiye buketi
Gold kutu içerisinde kurabiyeler

12 Aralık 2008 Cuma

Öğretmenler Günü Hediyelik Maketleri

Merhabalar ;
Aslında bu postu oğlumun doğum günü menüsü ve pastalarına ayırmayı düşünüyordum ki . Son anda Sevgili Hülya'nın düzenlediği Öğretmenler Günü tarifleri etkinliğininde son katılım günü olduğunu farkettim ve beni günlerce uğraştıran bu maketleri böyle bir etkinlikde sizlerlede paylaşmak istedim ve tüm öğretmenlerin geçmiş öğretmenler gününüde böyle güzel bir etkinlik sayesinde kutluyorum.


Defne'nin annesi Arzu Hn. Defne'nin tüm öğretmenlerine bu özel günde önce pasta yaptırtmayı düşündü fakat daha sonra kalıcı bir hediye olabilmesi için hepsine özel bir maket hazırlamamı istedi benden. Her bir maket kişilerin belirgin özelliklerini yansıtması ve hediye gideceği öğretmene uzun yıllar baktıkça minik Defne'yi hatırlatması gerekiyordu. Beni oldukça oyalayan bir iş olsada herzamanki gibi hepsi bitipde sonuca ulaşılınca helede beğenildiğini duyunca tüm yorgunluklara değdi.


Her bir maketin resimlerini çekmeye çalıştım ama maketler öyle bir haldelerki neresinden çekeceğimi bilemedim.

Maketin teması öğretmen oturuyor ve çocuk onun karşısında öğretmenine çiçek veriyor idi. Yandan çektiğimde sadece yan profilleri görünüyor . İkisinide tek bir resimde görüntülemem mümkün olmayınca bende toplu resimde hepsini farklı yöne çekerek fotoğrafladım.

Ve en son aşağıdaki gibi paketlenip sahiplerine teslim edilmek üzere yola çıktılar.
Related Posts with Thumbnails