2 Ağustos 2009 Pazar

Carte d'Or Konserleri - Bülent Ortaçgil ve Ezginin Günlüğü

Geçtiğimiz haftalarda Karşıyaka Açık Hava tiyatrosunda Carte d'Or 'un düzenlemiş olduğu konserler için bir davet aldım. İlk olarak Yeni Türkü konseriyle başlayan daha sonra Bülent Ortaçgil ve Ezginin Günlüğü konserleri ile devam eden önümüzdeki haftada Erol Evgin konseriyle son bulacak bir programı var idi. Bende bu konserlerden çok severek dinlediğim Bülent Ortaçgil ve Ezginin Günlüğünü tercih ettim. Uzun zamandır böyle güzel bir müzik ziyafeti çekmemiştik. Eşim ile birlikte gittiğimiz bu konserde ruhumuz müzik ziyafeti çekti diyebilirim.

Değerli sanatçılara ve daveti için Carte d'Or 'a çok teşekkür ediyorum.Tabiki konser girişindeki ikramları dondurmalarada.

Konser sonrası Gamze Hn.'ın gönderdiği fotoları ve yazısı ile sizleri baş başa bırakıyorum.


CARTE D’OR BÜLENT ORTAÇGİL – EZGİNİN GÜNLÜĞÜ KONSERİ

Dünyanın en cömert dondurması Carte d’Or’un ana sponsorluğunda, MAP İletişim ve Atlantis Yapım tarafından gerçekleştirilen “Carte d’Or İzmir Açıkhava Konserleri’nden” ikincisi Bülent Oratçgil ve Ezginin Günlüğü’nün sahne almasıyla 30 Temmuz 2009 Perşembe günü İzmir Karşıyaka Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleşti.

Türkiye’de pop müziğin yaşayan en önemli isimlerinden Bülent Ortaçgil ve özgün sesin büyük çığlığı Ezginin Günlüğü, ortak konser projesinde bu kez İzmirlilere seslendi. Konserin ilk yarısında sahne alan Bülent Ortaçgil; Nazım Hikmet, Orhan Veli gibi büyük şairlerin şiirlerinden bestelediği şarkılarıyla İzmirlilere unutulmaz dakikalar yaşattı. Konsere gelen davetliler, bir yandan Carte d’Or’un konserler için özel olarak ürettiği dondurmaları yedi, bir yandan da sevdikleri şarkılarla coştu.

Carte d’Or, konserlerle aynı zamanda Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV)’nın 0-6 yaş dönemi erken çocukluk eğitiminin önemine dikkat çeken ve kaliteli bir okul öncesi eğitiminin ülkemizdeki tüm çocuklara ulaşmasını hedefleyen “7 Çok Geç” kampanyasının duyurulmasına destek olacak.


Erol Evgin 40. Sanat yılını İzmirlilerle kutluyor

'İşte Öyle Bir Şey', 'Sevdan Olmasa' ve Seni Sevmek İbadetim' gibi nostaljik şarkıların efsane ismi Erol Evgin, 40 yıllık sanat yaşamını kutlamaya devam ediyor. Yeni durağı İzmir!

Hiç yorum yok:

Related Posts with Thumbnails